شش دام تبلیغاتی

معمولا تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات مختلف، از چند ترفند ساده برای جذب مشتری و فروش بیشتر محصولاتشان، استفاده می کنند.
معمولا تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات مختلف، از چند ترفند ساده برای جذب مشتری و فروش بیشتر محصولاتشان، استفاده می کنند. ترفندهایی که در عین سادگی، می توانند به سرعت ذهن مخاطب را به سمت خود بکشند…

در ادامه، چند نمونه از کاربردی ترین ترفندهای تبلیغاتی را به شما معرفی می کنیم تا در دام آنها گرفتار نشوید و خرید عاقلانه تری داشته باشید.

  • ترفند جایزه

یکی از رایج ترین ترفندها در بین تولیدکنندگان، ترفند جایزه است. شرکت ها با دانستن اینکه بسیاری از مردم، به جایزه و به دست آوردن مجانی یک محصول علاقه دارند، از این ترفند استفاده می کنند اما فکرش را بکنید که یک شرکت لوازم آرایشی معروف با محصولات گران قیمت، در تبلیغات خود اعلام می کند اگر بسته خالی ۳ یا ۴ محصول از آن شرکت را برایشان بفرستید، در عوض یک رژلب یا سایه چشم به شما هدیه می دهند اما به نظرتان، خرید ۳ یا ۴ محصول با قیمت گزاف، ارزش دریافت یک رژلب یا سایه چشمی که شاید اصلا رنگش را دوست نداشته باشید یا تاریخ مصرفش رو به اتمام باشد، دارد؟

  • ترفند یکی بخر، دوتا ببر

این ترفند برای مشتریان، کمی ملموس تر و قابل پذیرش تر از ترفند جایزه است چون مشتری احساس می کند در همان لحظه مزد زرنگی اش را می گیرد. مثلا شما در قسمتی از فروشگاه، ۴ بسته دستمال کاغذی می بینید که به قیمت ۳ بسته از همان محصول به فروش می رسد و در واقع، یکی از آنها، جایزه خرید ۳ تای دیگر است. در صورتی که تولیدکننده هرگز برای به دست آوردن رضایت شما، ضرر را نمی پذیرد. بلکه فقط ذهنتان را منحرف می کند و داخل آن ۴ بسته دستمال کاغذی، به اندازه ۳ بسته، دستمال می گذارد. اگر باور ندارید، می توانید تعداد دستمال های داخل این بسته ها را بشمارید.

  • ترفند اشانتیون

ترفند اشانتیون زمانی به کار می رود که مثلا فروشنده از شما بخواهد یک عطر یا ادکلن را با اندازه و قیمت بیشتری بخرید تا یک عطر دیگر به شما «اشانتیون» بدهد. در صورتی که با خرید عطر بزرگ تر و گران قیمت تر، فقط پول بیشتری پرداخته اید و هیچ سودی هم نکرده اید. این ترفند را معمولا فروشندگان به کار می برند. دلیل این هم که سودی نمی کنید این است که معمولا تولیدکنندگان عطر و ادکلن، اندازه کوچک تر محصولاتشان را برای تبلیغ بیشتر کارهای جدیدتر به فروشندگان هدیه می دهند و فروشندگان هم موظف هستند این شیشه های کوچک عطر را بین مشتریان خود پخش کنند و این کار آنها، وظیفه است؛ نه لطف. این وظیفه ای است که تولیدکننده بر عهده آنها گذاشته است. پس فکر نکنید که با گرفتن عطر یا حتی لوازم آرایش به صورت اشانتیون، خیلی زرنگی کرده اید و سر فروشنده را کلاه گذاشته اید.

  • ترفند تست محصول

این ترفند بیشتر برای محصولات غذایی انجام می شود. تولیدکنندگان محصولات غذایی، معمولا در ساعت های عصر که مردم ولع خوردن هله هوله یا حتی یک میان وعده سبک را دارند، جلوی فروشگاه های بزرگ، غرفه های کوچکی را برپا می کنند، سپس مقدار بسیار کمی از محصولاتشان را برای چشیدن و رایگان به مردم می دهند. مردم هم که ساعت بیولوژیک بدنشان آماده دریافت خوراکی در حوالی عصر است، با توجه به استقبال دیگران و تبلیغی که از سوی فروشندگان می شود، به سراغ آن محصول جدید در غرفه های فروشگاه می روند. آمارها نشان می دهند بسیاری از افراد، فردای روزی که آن خوراکی جدید را خریده اند، از طعم آن ابراز نارضایتی می کنند و می گویند که نمی دانند چرا در آن لحظه، شیفته مزه چنین محصولی شدند.

  • ترفند محدودیت

این ترفند بیشتر در سطح محله ها و شهرهای کوچکی که به فروشگاه های بزرگ دسترسی ندارند، انجام می شود، مثلا برخی تولیدکنندگان با مغازه های محلی یا روستایی به توافق می رسند که با رد و بدل کردن پورسانت، آن مغازه دار فقط محصولات کارخانه آنها را تبلیغ کند و به فروش برساند. به این ترتیب، حق انتخاب خریداران از بین می رود و آنها مجبور به استفاده از کالاهایی خاص می شوند. تنها راه رهایی از این ترفند، اختصاص وقت بیشتر برای خرید و رفتن به فروشگاه های بزرگ تر و خارج از سطح محله است.

  • ترفند شهرت

وقتی یک تولیدکننده پوشاک، مدام در تبلیغ های خود عنوان می کند که فلان هنرپیشه یا فوتبالیست معروف هم از پوشاک ما استفاده می کند یا یک کارخانه ساعت سازی می گوید که مثلا رونالدو، تا ساعت ما را به دست نکند، از خانه خارج نمی شود، از ترفند شهرت استفاده می کند. باور کنید که چنین تبلیغاتی فقط یک ادعا برای خالی کردن جیب شما هستند، بنابراین هنگام خرید، فقط به فکر نیازها و دخل و خرجتان باشید و به اینکه رونالدو چه می پوشد و براد پیت چه چیز می خورد، فکر نکنید. برای رهایی از ترفندهای تبلیغاتی، کافی است خودتان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *