آیا برندها هم به نوسازی نیاز دارند

برندها نیز مانند موجودات زنده در طول زمان رشد و تغییر می‌کنند و بدون بازنگری دوره‌ای ممکن است دچار فرسودگی شوند. برای غبارزدایی مناسب از برند نکات زیر را در نظر داشته باشید:

۱. مخاطبان خود را مجددا ارزیابی کنید

سعی کنید حداقل سالی یک بار مخاطبان خود را مجددا ارزیابی کنید تا بتوانید زواید و عوامل دست و پاگیر را از خود دور کنید و برای فعالیت در بازارهایی برنامه‌ریزی کنید که درآمدهای جدید را به سمت شما هدایت می‌کنند. از خودتان بپرسید: آیا اکنون زمان مناسبی برای آغاز یا متوقف کردن همکاری با مخاطبان خاص است و آیا می‌توانم مشتریان کنونی را تعدیل کنم؟

۲. پیشنهادهایتان را به روز کنید.

در دنیای کنونی مشتریان و کسب‌وکار احتیاج به تغییر و جابجایی مداوم دارند. آغاز سال جدید وقت مناسبی است تا گامی به عقب بردارید و نگاه دقیق تری به روند کنونی صنعت داشته باشید، در بازاری که در آن حضور دارید تغییر ایجاد کنید و عملکرد رقبای خود را مورد توجه قرار دهید و سبد محصول خود را متوازن کنید. برای مثال اگر متوجه شدید در بلند مدت هزینه یکی از خدماتی که ارائه می‌کنید بیشتر از درآمدش است، آن خدمت را از پیشنهادات خود حذف کنید. به طریق مشابه ممکن است متوجه شوید خدمت یا کالایی را که متقاضیان زیادی در بازار دارد، عرضه نمی‌کنید یا آنگونه که باید روی آن تبلیغ نمی‌کنید، ولی پتانسیل سودآوری بسیار بالایی دارد. از خودتان بپرسید: با توجه به سودآوری سبد محصول کدام محصولات یا خدمات را باید بیشتر تبلیغ و عرضه کنم یا کدام یک را باید کنار بگذارم ؟

۳. آراستن ظاهر در فضای مجازی

پروفایل‌های تاریخ گذشته در وب‌سایت شرکت و شبکه‌های اجتماعی یکی از اشتباهات خیلی رایج در برندسازی هستند (و مشکلی است که به سادگی می‌توان آن را برطرف کرد). من وقتی قرار است با یک مشتری جدید کارم را شروع کنم اول به سراغ سایت شرکت و صفحه شخصی آن روی شبکه‌های اجتماعی می‌روم. تمام پروفایل‌ها و اطلاعات کسب‌وکار خود را به روز کنید و تصویر جدیدتان به همراه آدرس وب سایت، نام شرکت و سمت خود در شرکت را در آن قید کنید. پروژه‌های جدید، انتشارات یا دیگر اطلاعات مرتبط را به روز کنید. از خودتان بپرسید: آیا اطلاعات پروفایل شما و شرکت آن قدر که باید کامل هست و بازتاب دهنده وضعیت امروزی شما هستند ؟

۴. اخبار مربوط به خود را دنبال کنید

نام خود و کسب‌وکارتان را در موتور جست‌وجوی گوگل بنویسید و ببینید چه صفحاتی نمایش داده می‌شود. مقاله‌ها، پست‌های وبلاگ‌ها و دیگر محتواهای رسانه‌ای درباره شما چه نوشته‌اند و در اینترنت چگونه معرفی شده‌اید؟ برای یک نگاه عمیق‌تر گوگل آلرت را برای خود و شرکت‌تان فعال کنید به این ترتیب هر زمان در فضای سایبری مطلبی درباره شما درج شود، مطلع خواهید شد. شگفت‌آور است که مردم به ندرت این کار را انجام می‌دهند. اگرچه نمی‌توانید چیزهایی را که از طریق جست‌وجوی نام شما در گوگل نمایش داده می‌شود کنترل کنید، ولی می‌توانید آنها را زیر نظر بگیرید، ساختن لینک کار دیگری است که از طریق آن می‌توانید مطالب مرتبط‌ و مناسب‌تر را در صفحات اول نمایش نتایج جست‌وجو و مطالب نا مناسب را به صفحات پایین‌تر بفرستید. از خودتان بپرسید: آیا اطلاعات ناخوشایند یا تاریخ گذشته‌ای در نتیجه جست‌وجو در موتور‌های جست‌وجو نمایش داده می‌شود که من قادر هستم آنها را به روز کنم یا حذف نمایم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *