اهمیت بازاریابی محتوا در چیست؟

همواره این جمله را شنیده اید که می گویند، محتوا پادشاه است. درواقع در جهان امروز، توجه به این بخش بسیار زیاد شده است، با این حال هنوز هم بسیاری از افراد و برندها در این زمینه فعالیتی جدی را انجام نمی دهند. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که علت اصلی چنین اتفاقی، عدم اطلاع کافی افراد در رابطه با اهمیت این موضوع است. به همین خاطر آگاهی بخشی در این رابطه بسیار مهم خواهد بود. در همین راستا و در ادامه به بررسی پنج دلیل اهمیت بازاریابی محتوا، خواهیم پرداخت.

ادامه خواندن اهمیت بازاریابی محتوا در چیست؟

ویژگی های یک محتوای خوب چیست؟

بدون شک تولید محتوا، امروزه به نیاز هر برندی تبدیل شده است، با این حال تنها برخی از شرکت ها در این زمینه کاملا موفق ظاهر می شوند. اگرچه می توان راهکارهای متعددی را برای افزایش تاثیر اقدامات خود معرفی کرد، با این حال نتایج آمارها حاکی از آن است که تا زمانی که اصول اولیه را رعایت نکنید، روش های دیگر نتیجه لازم را به همراه نخواهد داشت. به همین خاطر در این مقاله به این نکته می‌پردازیم که ویژگی های یک محتوای خوب چیست و چهار مورد از الزامی ترین اقداماتی که برای تولید محتوا باید انجام دهید را بررسی می‌کنیم.

ادامه خواندن ویژگی های یک محتوای خوب چیست؟

برون سپاری تولید محتوا چه مزایایی دارد؟

اگر این مقاله را می‌خوانید، احتمالاً جمله “محتوا پادشاه است” را شنیده‌اید و بنابراین متناسب با آن، تولید محتوا را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود گنجانده‌اید. اما برداشتن یک گام بیشتر و برون سپاری بازاریابی محتوا، منافع زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت. در ادامه دلایل این کار را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛

ادامه خواندن برون سپاری تولید محتوا چه مزایایی دارد؟

چگونه برای کسب‌وکار خود محتوای کاربردی خلق کنیم؟

بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها نسبت به اهمیت خلق محتوای دست اول و جدید برای وب‌سایت‌شان آگاه هستند و از این کار، بهبود فروش و خدمات‌رسانی به مشتریان و افزایش آگاهی در مورد برندشان را دنبال می‌کنند. اما همه صاحبان این کسب‌وکارها اطلاع ندارند که برای خلق محتوا به یک راهبرد سنجیده و سازمان‌یافته نیاز است.

ادامه خواندن چگونه برای کسب‌وکار خود محتوای کاربردی خلق کنیم؟

بازاریابی محتوایی؛ بهترین راه برای رشد برند

بازاریابی محتوایی واژه‌ای است که این روزها بیش از هر زمان دیگری نام آن را می‌شنویم. بر اساس آمار موسسه بازاریابی محتوایی، حدود 89 درصد از برندها از بازاریابی محتوایی برای رشد کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. و از طرق بسیاری، بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای کوچک از اهمیت به خصوصی برخوردار است.

ادامه خواندن بازاریابی محتوایی؛ بهترین راه برای رشد برند

چرا هیچ‌کس محتوای بازاریابی شما را نمی‌خواند؟

بازاریابی در اقتصاد دیجیتالی حال حاضر بسیار مشکل‌تر از زمانی است که از رسانه‌های جمعی برای بازاریابی استفاده می‌شد. در آن زمان یک بودجه عظیم و یک پیام قوی برای اینکه مصرف‌کنندگان شما را به یاد بیاورند کافی بود. اما اکنون نه‌تنها پراکندگی مخاطبان نیاز به رویکرد‌های هدف‌گیری بیشتری دارد، بلکه فعالیت‌های دیجیتالی نیز ردیابی می‌شوند. بنابراین حتی اگر شما موفق به ایجاد آگاهی از برند شوید، ممکن است رقبایتان با پیشنهادهای رقابتی، مصرف‌کنندگانی را که شما هدف‌گیری کرده‌اید، مجددا به نفع خود هدف‌گیری کنند.

ادامه خواندن چرا هیچ‌کس محتوای بازاریابی شما را نمی‌خواند؟

تبلیغات محتوایی چیست؟

صنعت بازاریابی و تبلیغات برای ابداع و معرفی یک سرواژه یا اصطلاح جدید در هر شبی که صبح می‌شود بسیار بدنام است. برخی از این واژه‌ها و اصطلاح‌ها مانند “بازاریابی محتوایی” بسیار مطرح و شناخته‌ شده می‌شوند و برخی دیگر دوره عمر بسیار کوتاهی دارند، تا جایی که اگر نامی از آن‌ها ببریم ممکن است شما آن را به‌ عنوان واژه‌ تخصصی حوزه بازاریابی نشناسید.

ادامه خواندن تبلیغات محتوایی چیست؟

چطور تقویم محتوا درست کنیم؟

مهم نیست شغل شما چیست، روزنامه‌نگار، مدیر مجله، صاحب کسب‌وکاری که بازاریابی دیجیتال دارد یا حتی مدیر بازاریابی که برای متقاعد کردن مشتری‌هایش قصه‌هایی می‌گوید. در هر صورت شما به یک تقویم محتوا یا Editorial Calendar نیاز دارید.

ادامه خواندن چطور تقویم محتوا درست کنیم؟

چگونه محتوای جذاب تری برای مخاطب تولید کنیم؟

به طور معمول شرکت ها برای نمایان شدن در موتورهای جست وجو، به تولید محتوای انبوه در راستای استراتژی بازاریابی خود می پردازند، اما آیا کافی است؟

بسیاری از فعالان بازار فکر می کنند تنها کاری که باید انجام دهند این است که محتوا را مقابل چشم سایرین قرار دهند. به همین دلیل در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند، اما به ندرت «لایک» دریافت می کنند. پس به خرید تبلیغات روی می آورند، اما کلیک چندانی روی تبلیغ ها نمی شود. خلاصه در فعالیت هایی اینچنینی شرکت می کنند، اما نتیجه ای که مدنظرشان است حاصل نمی شود.

ادامه خواندن چگونه محتوای جذاب تری برای مخاطب تولید کنیم؟

بازاریابی محتوا در صنعت تجهیزات پزشکی

هر ساله دستگاه‌های پزشکی بیشتری روانه بازار می‌شوند و افزایش جمعیت به معنای افزایش تقاضا برای تجهیزات پزشکی است. اما در حالی که تعداد مشتریان بالقوه زیادی وجود دارد، در کنار آن محصولات بیشتری در رقابت با شما هستند. شما باید اطمینان حاصل کنید که مخاطبان مناسب، محصولات شما را پیدا می‌کنند و از آن استفاده می‌نمایند.

ادامه خواندن بازاریابی محتوا در صنعت تجهیزات پزشکی